”Esir aldıkları İsrailli kadına kendi çocuğunun etini yedirdiler” iddiası yalan çıktı

İsrail’in Gazze işgali ve Filistinlilere uyguladığı savaş ve insanlık suçları devam ediyor. Çocuk, kadın, sivil gözetmeden hastaneleri bile yerle bir eden İsrail, bir taraftan da sosyal medya savaşını sürdürüyor. İsrail destekçisi sosyal medya hesaplarından Filistinli gruplara yönelik yalan haberler devam ediyor.

İletişim Başkanlığına bağlı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, X hesabından yaptığı paylaşımda İsrail-Filistin çatışması sürerken çeşitli sosyal medya hesaplarından Hamas’a yönelik ileri sürülen, “esir aldığı İsrailli kadına kendi çocuğunun etini yedirdi” iddialarının tamamen yalan olduğunu ortaya çıkardı. 

İddiaya konu olan görüntülerin 2017 yılında Irak Milletvekili Vian Dakhil’in terör örgütü DAEŞ’in kaçırdığı kadınlarla ilgili röportajından alındığı tespit edildi.

Konuyla ilgili DMM’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan bir röportajla ilgili, “Hamas, esir aldığı İsrailli kadına kendi çocuğunun etini yedirdi” iddiası doğru değildir.

İddiaya konu görüntüler, 2017 yılında Irak Milletvekili Vian Dakhil’in terör örgütü DAEŞ’in kaçırdığı kadınlarla ilgili röportajından alınmıştır.

Görüntülerdeki açıklamaların İsrail-Filistin çatışması ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x