Ankara Mimarlar Odası’nda 22 Yıl Sonra yönetim AKP’ye Yakın İsimlere Geçti

Yapılan seçimde Turuncu listeden Derya Başyılmaz, 1033 oy alarak birinci sırada yerini aldı. Mavi listeden Tezcan Karakuş Candan 807 oy alırken, kırmızı listeden Banu Taner 433 oyda kaldı. Toplam 2370 üyenin oy kullandığı seçimde 46 oy geçersiz sayıldı.

TARİH BİZİ YAZACAK

Seçimi kaybeden Tezcan Karakuş Candan iyi örgütlenilmediğine dikkat çekerek; “Çok daha iyi örgütlenebilirdik, tarih belki de bizi daha iyi örgütlenemediğimiz için daha çok katılım sağlayamadığımız için not edecek” açıklamasında bulundu.

YARGILANMALAR TEHDİTLER VE HEDEF GÖSTERMELER

Seçimi kaybeden eski Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan; ”Yargılanmalar, tehditler ve hedef göstermelerle karşı karşıya kaldık” diyerek ”son birkaç yıldır Atatürk Orman Çiftliğinin iktidarın doğrudan hedefi haline geldiğine dikkat çekti.

3 ÜYEMİZ İHRAÇ EDİLDİ

Cumhurbaşkanlığı sarayının Avrupa insan hakları mahkemesine taşınmasıyla birlikte yönetim kurulu üyelerimiz hedef gösterildi ve devlet memurluğundan geçtiğimiz dönemde 3 üyemiz ihraç edildi.

YENİ BAŞKAN BAŞYILMAZ OLDU

Yeni seçilen Şube Başkanı Derya Başyılmaz kendi imkanlarıyla seçimi kazandığını belirterek; “Arkamızda herhangi bir güç odağı yok. Biz kendi imkanlarımızla bu seçimi kazandık. Odanın siyaset üstü olması gerektiğini düşünüyoruz. Bizim çıkış amacımız sadece mimarlık içindi. Mimarın sağcısı, solcusu olmaz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x